פסח כמו אבות אבותינו

בפארק נאות קדומים כבר הייתם?
אם לא, כדאי לכם, ובמיוחד עכשיו בהפנינג המקסים שקורה שם בחג הפסח

במרחק נסיעה קצר מהמרכז אתם מוזמנים להיפרד מגורדי השחקים והלחץ ולהגיד שלום לשדות ירוקים של חיטה, פרחים צבעוניים ושמיים כחולים.
נאות קדומים, פארק שנשתלו בו כל הצמחים שהיו בארץ הזו בתקופת התנ"ך, ואפילו הובאו החיות הנכונות – חמורים, גמלים וכבשים, הכל כדי שתרגישו לרגע החברים הכי טובים של דוד המלך.

בפסח המקום לובש חג. ישנם שני מסלולים, של קילומטר וחצי או של שני קילומטרים וחצי, שניהם מתאימים לעגלות, ורצופים תחנות כיפיות לילדים ולהורים שלהם. במהלכם מסיירים בשדות הדגן, יושבים בתצפיות נוף ושןמעים ממדריכות בעלות ידע על מתקנים חקלאיים קדומים, אפילו מתנסים במחרשה, מגלים שזה לא קל כמו שזה נראה…
לילדים יש הזדמנות לעסוק במלאכות קדומות כמו בנייה בלבני בוץ ותבן, טוויית חוטים מצמר ליד הכבשים והעיזים, שאיבת מים, מתחם יצירה מחומרים מהטבע, ואפילו ג'ימבורי לקטנטנים. מבחינתי כשישבנו בשטח המרכזי שבו היתה פעילות יצירה, נגן שהנעים את זמננו ואפילו ג'ימבורי לקטנים – הבנתי שחשבו על הכל. לא בכל מתחם יש פעילויות לילדים מגיל חצי שנה ועד 12. לקראת סוף המסלול מגיעים למופע כלי נגינה כיפי שכלל הפעלה לילדים: תיפוף, שירה והכרת כלי נגינה חדשים.

הצגה ורכבת הפתעות

במרחק מטרים ספורים אפשר להגיע לאמפיתרטרון שממוקם תחת עצים ולצפות בהצגה של יוסף במצרים. היא חוזרת על עצמה כמה פעמים ביום לנוחיות המבקרים. בהצגה "החולם" יכירו הילדים את סיפורו של יוסף ותחנות בחייו: עלילות יוסף במצרים ונעוריו בארץ כנען, כיצד התחיל בתור חולם החלומות, נשלח למצרים ונזרק לבור האסורים, פתר את החלומות הכי מסובכים ואף פעם לא הפסיק לחלום בעצמו.

גולת הכותרת (המפתיעה יש לציין!) היא הנסיעה בתיורית – רכבת הפארק (בתוספת תשלום – 10 ש"ח לנוסע).
הסיור שאורך עשרים דקות לוקח את הנוסעים לכל התחנות הכי יפות, מרחקי לגבהות רחוקות, ומפגיש אותנו עם עוד נופים יפים, מתקנים חקלאיים עתיקים ונופי אביב, אומרים שלום גם לגמלים, עיזים, כבשים ועוד. הנסיעה מלווה בשירים יפים שגרמו לנוסעים שלפני להתחיל לרקוד, מודה שכולנו נכנסנו יחד איתם לאווירה.

אם עדיין אין לכם תוכניות לחוה"מ קחו את עצמכם לפארק נאות קדומים, הוא נגיש, מוצל ברובו, לא עמוס ומלא אטרקציות, ניכר שחשבו על כל דבר, וזה נעים נעים נעים!

איפה? פארק נאות קדומים, סמוך ליער בן שמן.

מתי? ראשון, שני וחמישי 9-13 באפריל,  9:00-17:00 כניסה אחרונה בשעה 15:00.  שלישי (ערב חג שני) בין השעות 9:00-13:30 כניסה אחרונה ב11:30 רביעי – סגור.

כמה?: עד גיל 3 חינם. 55 ₪ למבוגר/ילד מגיל 3. שרים ומסיירים 110 ₪


נעים להכיר!
עדי ארצי שלו, עיתונאית, בלוגרית וסופרת.
אוהבת לצאת להרפתקאות, נהנת לכתוב, וממש כאן משלבת בין השניים. נראה לי שסך הכל החיים יפים אם יש זמן להבחין בזה. פה אנסה בכל יום מחדש. נשואה לתום המקסים ואמא לאילה הנפלאה.

Chick List למייל שלך!
אדם הלך לאיבוד ועדי ארצי שלו
רוצים לקרוא את "אדם הלך לאיבוד"?
מוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

Scroll to Top

 

רוצה עוד?

טיולים שווים בנתניה והסביבה, ימי כיף, סדנאות יצירה וכתיבה ועוד הפתעות.